Zakład Stolarski SZPROS funkcjonuje na rynku od 1989 roku.
W ciągu tego czasu z sukcesem rozwinął działalność i zdobył dobra markę wśród klientów. W latach 1989 - 2000 przeważającą grupę w strukturze klientów (około 80 %) stanowiły instytucje. Wśród nich najwięcej zleceń realizowanych jest dla urzędów pocztowych i Akademii Muzycznej, a także Służby Zdrowia.
   Zlecenia te zdobywane są na drodze przetargów. W ostatnim okresie większość zamówień związana jest z wykonywaniem mebli sklepowych i prywatnych zamówień na meble pokojowe.
   Pozycja firmy SZPROS jest stosunkowo mocna ze względu na dobrą opinie i stałą współpracę ze zleceniodawcami. Inne elementy, które przez zleceniodawców brane są pod uwagę to kompleksowość świadczonych przez firmę SZPROS usług - począwszy od projektowania, terminowego wykonania a skończywszy na konserwacji. Długoletnia współpraca i doświadczenie pozwala również na dopasowanie oferty do życzeń i możliwości finansowych zleceniodawców. Nie bez znaczenia jest również konkurencja cenowa.
   Przedsiębiorstwo SZPROS świadczy usługi stolarskie dla ludności i instytucji. W zestaw usług stolarskich wchodzą stolarka budowlana, schody, meble kuchenne i pokojowe. Znaczącą część usług stanowią meble do obiektów użyteczności publicznej - banków, urzędów pocztowych, sklepów, restauracji. >>>